Adalet Bakanlığı Ankara Personel Eğitim Merkezi hizmete açıldı

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara’da Personel Eğitim Merkezi açıldı.

Eğitim merkezinde Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan personele hizmet içi, adaylık ve hizmet öncesi eğitim verileceği öğrenildi.

2018 yılı Eğitim Kurulu toplantısında Adalet Bakanımız 2018 yılının Eğitim Yılı olacağını, eğitim seferberliği başlatıldığını belirtmiştir.

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelin mesleki ve kişisel bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla kurulan eğitim merkezinin dünya standartlarında, modern cihaz ve ekipmanlarla donatıldığı, personelimizin rahat ve konforu için her konunun planlandığı öğrenildi.

Ankara Personel Eğitim Merkezi’nde toplam 362 kişi kapasiteli 17 adet eğitim salonu ile 429 kişilik konferans salonunun bulunduğu ayrıca, eğitim kurumunun 308 yatak kapasitesinin olduğu ve yemek salonu,
duruşma salonu, kalem, ön büro uygulamalı eğitim salonları, yabancı dil eğitim salonu, UYAP ve bilişim eğitim salonları, kütüphane, kitap okuma salonu, kafeterya, bay ve bayan ibadethane, bay ve bayan fitness salonu, oyun salonu, çamaşır ve ütü odası olduğu ifade edildi.

Telefon: 0312 589 12 00

Konum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir