Adalet Bakanlığı, Klavye Şampiyonu oldu

F Klavyenin Mucidi İhsan Yener adına düzenlenen 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası’nda Adalet Bakanlığı adına yarışan Celal Aşkın “Anadil” ve “Çokdilli” yarış kategorilerinin her ikisinde de Türkiye Şampiyonu oldu.

2016 yılında aramızdan ayrılan ve Türkiye’ye F klavyeyi kazandıran İhsan Sıtkı Yener adına İntersteno-Türk (Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı) tarafından 2 Ocak – 20 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası’na 61 şehir, 253 okul ve toplam 1150 kişi katıldı.

Yarışmaya Adalet Bakanlığı’nı temsilen katılan ve Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev yapan Celal Aşkın, “Anadil” ve “Çokdilli” kategorilerinin her ikisinde de Türkiye Şampiyonu oldu.

Aşkın, yarışmada “Anadil” kategorisinde; 10 dakikada 7910 vuruş ile 1 dakikada net 158 kelime yazarak Türkiye rekorunu kırdı. “Çokdilli” kategoride ise, 16 yabancı ülke dilini yazarak toplamda 73.256 net vuruşla Türkiye şampiyonu oldu.

Celal Aşkın, geçtiğimiz yıl Almanya’da düzenlenen 51. INTERSTENO Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda 30 dakikalık hatasız sürat ve anında sesi yazıya çevirme yarışlarında Dünya Şampiyonu olmuş ve Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül tarafından makamında tebrik edilmişti.

Yarış sonuçları: http://www.interstenoturk.org/2018/01/2018-turkiye-ihsan-yener-klavye-sampiyonasi-katilim-rekoruyla-sonuclandi

ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

Daha önceki haberler için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.