Adalet Bakanlığı Sözcülüğü kuruldu

Adalet Bakanlığı, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı Sözcülüğü kurarak bu göreve halen Strateji Geliştirme Başkanı olarak görev yapan Ertuğrul Çekin’i getirdi.

Adalet Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirilen Ertuğrul Çekin ilk basın toplantısını da düzenleyerek gündemdeki konulara ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

ERTUĞRUL ÇEKİN KİMDİR ?

06/11/1978 tarihinde Amasya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini farklı şehirlerde tamamladıktan sonra, 1998 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.

2005 yılında Ankara İdari Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla Ankara İdare Mahkemesi Üyeliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ile Hâkimler ve Savcılar Kurulu Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulundu. 17/11/2017 tarihinde Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. 09/12/2019 tarihinde ise Adalet Bakanlığı Sözcülüğü görevine getirildi.

Kaynaklar:

http://www.basin.adalet.gov.tr/Etkinlik/adalet-bakanligi-sozcusu-ilk-basin-bilgilendirme-toplantisini-yapti

http://www.sgb.adalet.gov.tr/ozgecmis.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir