Makedonya AYM Üyesi Salih Murat’tan Türkiye’ye taziye mektubu

Makedonya Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybedenler için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mektubu gönderdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Cumhurbaşkanım, değerli dostum, İstanbul’da evvelsi gün meydana gelen hain terör saldırısında çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmiş olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Şahsınızda tüm Türkiye’nin bu büyük acısını en derin bir şekilde paylaşıyorum. Bu saldırıda hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralılar için acil şifalar temenni ederken, bir kez daha dost ve kardeş Makedonya insanının, Türkiye Cumhuriyeti halkının her zaman yanında olduğunu belirtmek isterim.”

“Başta terör olmak üzere şiddetin her türlüsüne karşıyız. Soydaşlar, Akraba toplulukları, dost ve mazlum halklar olarak, Terör ve şiddetle mücadelede her zaman mazlumların ve ezilenlerin önderliğini yapan Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında olacağımızı ifade etmek isterim. Türkiye’nin güvenlik ve istikrarını bozmayı hedefleyen, insanlığın tüm yasa, değer ve normlarına zıt bu terör saldırılarını şiddetle kınadığımızı, reddettiğimizi ve her zaman güçlü bir Türkiye’den yana olduğumuz söylemek isterim.”

“Hak Teâlâ her zaman, başta Siz olmak üzere, Türk insanını ve Can Anavatanımız Türkiye Cumhuriyetini korusun.”

Kaynak: Yenibalkan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir