Mobil Avukat Bilgi Sistemi CELSE, Dijital Dönüşüm özel ödülüne layık görüldü

Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında hizmet sağlayıcısı International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019 etkinliği İstanbul’da gerçekleştirildi.

Avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini artırmak ve yargılama işlemlerinin daha rahat takip edilebilmesini sağlamak amacıyla çağın gereklerine uygun olarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü teknik ekibi tarafından hazırlanan CELSE (Mobil Avukat Bilgi Sistemi) mobil uygulaması Dijital Dönüşüm kategorisinde özel ödüle layık görüldü. Ödül törene, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünü temsilen Dış İlişkiler Birimi Tetkik Hakimi Ömür Kadri Sarı katıldı.

CELSE uygulamasındaki ajanda ile avukatların duruşmalarını anlık, günlük veya aylık olarak takip edebilmekte olduğu ve vekil oldukları dosyaların kapak bilgilerini görüntüleyebildikleri öğrenildi. Ayrıca, CELSE’yi şu an yaklaşık 34.000 avukatın aktif kullandığı ve avukatların duruşma takiplerini cep telefonlarından yapabildikleri de ifade edildi.

ADALET.GEN.TR olarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünü tebrik ederiz.

Kaynak: Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.