Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi hizmete açıldı

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Rize’de Personel Eğitim Merkezi açıldı. Eğitim merkezinde Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan 60 bin kişiye eğitim verilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özden, Alipaşa Mahallesi’ndeki eğitim merkezini basına tanıttılar. Adalet Bakanlığı çalışanlarına hizmet içi ve hizmet öncesi eğitim verilecek olan merkezde, yargı hizmetinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunumu ile vatandaşın adalete olan güven duygusunu en üst seviyelere çıkarma noktasında Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının belirlediği eğitim politikalarıyla kamu hizmetlerinin geliştirilmesi ve insan kaynağının daha etkin kullanılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli, Türkiye’de bu merkezin ilk ve tek olduğunu belirterek, yılda 5 bin dolayında personele eğitim verileceğini açıkladı. Kurçenli, “Bu doğrultuda Türkiye genelinde 592 Adliye ve 139 Ağır Ceza Merkezi’nde çalışmakta olan yaklaşık 5 bin mübaşir, yaklaşık 5 bin İcra Müdürlüğü personeli, 5 bin Yazı İşleri Müdürü ve yaklaşık 35 bin civarında adliyelerde çalışan Zabıt Katibi olmak üzere yaklaşık 60 bin yardımcı yargı personeline hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim verilmesi planlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Rize Personel Eğitim Merkezi’nde toplam 244 kişi kapasiteli konferans salonu, 200 kişilik yemekhane, 4 adet 32 kişilik, 5 adet 15 kişilik derslik, 3 adet uygulama sınıfı, 2 adet bilgisayar sınıfı, fitness salonu ve oyunları, konsol oyunları, kafeterya ile çocuk oyun alanları ve dinlenme alanlarının bulunduğu öğrenildi.

Telefon: 0464 224 00 11

Konum:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir