Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Kamu Bilişim Zirvesi’nde

16 Nisan 2016 Cumartesi, 23:14

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Antalya ilinde düzenlenen Kamu Bilişim Zirvesi’ne katılım sağladı.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eyüp Yıldız’ın katıldığı ve Kamu Bilişimcileri Derneği’nin, “kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, kamuda bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek amacına” yönelik olarak Antalya ilinde düzenlediği Kamu Bilişim Zirvesi (KBZ)’ne kamu kurumlarının bilişim yöneticileri başta olmak üzere kamu bilişim çalışanları, kamu bilişim altyapı ve hizmetleri ve bilişim teknolojileri ile ilgilenen kişilerin katılım sağladığı öğrenildi.

Bilgi teknolojilerindeki gelişimin kamu bilişimcilerini nasıl etkilediği ve kamu bilişim yöneticilerinden beklentilerin neler olduğu ve kamu bilişimcilerinin dönüşümünün ele alınacağı “Kamu Bilişimcileri Gelecek Vizyonu” adlı oturumda Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eyüp Yıldız’ın konuşma yapacağı belirtildi.

EYÜP YILDIZ KİMDİR ?

1974 yılı Gümüşhane Şiran doğumlu olup, 1998 yılında İst Ünv. Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İst Ünv. Adli Tıp Enstitüsünde Tıbbi Müdahalede Hastanın Rızası konulu tez çalışmasıyla yüksek lisans yapmıştır.

1994-1998 yılları arasında İstanbul ilinde birkaç farklı birimde sağlık memuru olarak görev yapmıştır. Hakim-Savcı adaylığı ardından sırasıyla Çanakkale/Çan, Malatya /Akçadağ, Zonguldak /Ereğili Cumhuriyet Savcılığı yapmıştır. 29.04.2008 tarihinde BİDB tetkik hakimi olarak göreve başlamış, 10.02.2014 tarihinden itibaren BİDB Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr