Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Kamu Bilişim Zirvesi’nde

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Antalya ilinde düzenlenen Kamu Bilişim Zirvesi’ne katılım sağladı.

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eyüp Yıldız’ın katıldığı ve Kamu Bilişimcileri Derneği’nin, “kamu bilişim çalışanlarının bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, kamuda bilişim teknolojilerinin kullanımını arttırarak kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, ulusal ve uluslararası alanda yeni teknolojiler ve uygulamalar hakkında ortak akıl oluşturularak proaktif davranışlar geliştirmek amacına” yönelik olarak Antalya ilinde düzenlediği Kamu Bilişim Zirvesi (KBZ)’ne kamu kurumlarının bilişim yöneticileri başta olmak üzere kamu bilişim çalışanları, kamu bilişim altyapı ve hizmetleri ve bilişim teknolojileri ile ilgilenen kişilerin katılım sağladığı öğrenildi.

Bilgi teknolojilerindeki gelişimin kamu bilişimcilerini nasıl etkilediği ve kamu bilişim yöneticilerinden beklentilerin neler olduğu ve kamu bilişimcilerinin dönüşümünün ele alınacağı “Kamu Bilişimcileri Gelecek Vizyonu” adlı oturumda Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Eyüp Yıldız’ın konuşma yapacağı belirtildi.

EYÜP YILDIZ KİMDİR ?

1974 yılı Gümüşhane Şiran doğumlu olup, 1998 yılında İst Ünv. Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İst Ünv. Adli Tıp Enstitüsünde Tıbbi Müdahalede Hastanın Rızası konulu tez çalışmasıyla yüksek lisans yapmıştır.

1994-1998 yılları arasında İstanbul ilinde birkaç farklı birimde sağlık memuru olarak görev yapmıştır. Hakim-Savcı adaylığı ardından sırasıyla Çanakkale/Çan, Malatya /Akçadağ, Zonguldak /Ereğili Cumhuriyet Savcılığı yapmıştır. 29.04.2008 tarihinde BİDB tetkik hakimi olarak göreve başlamış, 10.02.2014 tarihinden itibaren BİDB Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *