Adalet Bakanlığı, Klavye Şampiyonu oldu

22 Ocak 2018 Pazartesi, 09:44

F Klavyenin Mucidi İhsan Yener adına düzenlenen 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası’nda Adalet Bakanlığı adına yarışan Celal Aşkın “Anadil” ve “Çokdilli” yarış kategorilerinin her ikisinde de Türkiye Şampiyonu oldu.

2016 yılında aramızdan ayrılan ve Türkiye’ye F klavyeyi kazandıran İhsan Sıtkı Yener adına İntersteno-Türk (Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu Türk Grubu Başkanlığı) tarafından 2 Ocak – 20 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen 2018 Türkiye İhsan Yener Klavye Şampiyonası’na 61 şehir, 253 okul ve toplam 1150 kişi katıldı.

Yarışmaya Adalet Bakanlığı’nı temsilen katılan ve Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev yapan Celal Aşkın, “Anadil” ve “Çokdilli” kategorilerinin her ikisinde de Türkiye Şampiyonu oldu.

Aşkın, yarışmada “Anadil” kategorisinde; 10 dakikada 7910 vuruş ile 1 dakikada net 158 kelime yazarak Türkiye rekorunu kırdı. “Çokdilli” kategoride ise, 16 yabancı ülke dilini yazarak toplamda 73.256 net vuruşla Türkiye şampiyonu oldu.

Celal Aşkın, geçtiğimiz yıl Almanya’da düzenlenen 51. INTERSTENO Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda 30 dakikalık hatasız sürat ve anında sesi yazıya çevirme yarışlarında Dünya Şampiyonu olmuş ve Adalet Bakanı Sn. Abdulhamit Gül tarafından makamında tebrik edilmişti.

Yarış sonuçları: http://www.interstenoturk.org/2018/01/2018-turkiye-ihsan-yener-klavye-sampiyonasi-katilim-rekoruyla-sonuclandi

ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

Daha önceki haberler için:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr