Adalet Şûrası toplanıyor

09 Ocak 2018 Salı, 16:30

Adalet Bakanlığı tarafından yargı hizmetlerinin etkinliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla 10-11 Ocak’ta “Adalet Şûrası” düzenlenecek. Şûrada Türk yargı sistemi ve adalet hizmetleri ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılmasının planlandığı şûranın açılışı ve ilk oturumu Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Adalet Şûrası’nda, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de konuşma yapacak.

Şûra kapsamında “Medeniyetimizde Adalet Anlayışı”, “Adalet Sosyolojisi ve Adalet Psikolojisi”, “Türk Ceza Hukukunda Adalet Anlayışı”, “Medya, Toplum ve Adalet”, “Adalet Bilinci ve Eğitimi”, “Adalete Güven ve Yargıda Etik Değerler” başlıklı 6 oturum düzenlenecek. İki gün sürecek oturumlarda akademisyenler ve gazeteciler sunumlar yaparak değerlendirmelerde bulunacak. Şûrada adalet anlayışı, yargılama ve infaz konusu ile yargıya güven ve yargı-medya ilişkileri ele alınacak.

BAKAN GÜL: TÜRK YARGISINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Şûrası’nın Türk yargısına büyük katkı sağlayacağını belirterek, şûradaki sunum ve değerlendirmelerle mevcut durumun ve uygulamaların değerlendirileceğini kaydetti.

Adalet Bakanı Gül, “Adalet Şûrası’nda, adalet hizmetleri ile yargı sistemimiz ele alınacak. Yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılması, verimliliğinin sağlanması bakımından Adalet Şûrası yol gösterici özelliğe sahip olacak. Bu şûrada alınan kararlarla gerekli görülen alanlarda atılacak adımları da tespit etmiş olacağız.” dedi.

Kaynak: Adalet Bakanlığı Basın MüşavirliğiYorum

  1. yavuz

    10 Ocak 2018 at 09:19

    insallah mubasirlerin sorununun cozumu adına bir adim atilir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr