Adalet Şûrası toplanıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yargı hizmetlerinin etkinliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla 10-11 Ocak’ta “Adalet Şûrası” düzenlenecek. Şûrada Türk yargı sistemi ve adalet hizmetleri ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılmasının planlandığı şûranın açılışı ve ilk oturumu Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Adalet Şûrası’nda, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de konuşma yapacak.

Şûra kapsamında “Medeniyetimizde Adalet Anlayışı”, “Adalet Sosyolojisi ve Adalet Psikolojisi”, “Türk Ceza Hukukunda Adalet Anlayışı”, “Medya, Toplum ve Adalet”, “Adalet Bilinci ve Eğitimi”, “Adalete Güven ve Yargıda Etik Değerler” başlıklı 6 oturum düzenlenecek. İki gün sürecek oturumlarda akademisyenler ve gazeteciler sunumlar yaparak değerlendirmelerde bulunacak. Şûrada adalet anlayışı, yargılama ve infaz konusu ile yargıya güven ve yargı-medya ilişkileri ele alınacak.

BAKAN GÜL: TÜRK YARGISINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Şûrası’nın Türk yargısına büyük katkı sağlayacağını belirterek, şûradaki sunum ve değerlendirmelerle mevcut durumun ve uygulamaların değerlendirileceğini kaydetti.

Adalet Bakanı Gül, “Adalet Şûrası’nda, adalet hizmetleri ile yargı sistemimiz ele alınacak. Yargı hizmetlerinin etkinliğinin artırılması, verimliliğinin sağlanması bakımından Adalet Şûrası yol gösterici özelliğe sahip olacak. Bu şûrada alınan kararlarla gerekli görülen alanlarda atılacak adımları da tespit etmiş olacağız.” dedi.

Kaynak: Adalet Bakanlığı Basın MüşavirliğiYorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *