Bakan Bozdağ’dan adalet personeli açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TRT 1′de ekrana gelen Enine Boyuna programında adalet personeli hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ açıklamasında, “Zabıt katipleri ve diğer yan adli personel ile ilgili gerçekten bir iyileştirme ihtiyaçları var. Bende aynı kanaatteyim. Çünkü çok zor bir görev yapıyorlar. Fedakarca çalışıyorlar. Ama şu aşamada yaptığımız çalışmalar içerisinde bunlara dönük iyileştirme yok. İleride elbette bu alanda bir iyileştirme yapılması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Yorumlar (6)

  1. Sayın Bakanımız a temennilerinden dolayı teşekkür ederim. Adliye çalışanları olarak beklentimiz özlük haklarımızda bir iyileştirmenin yapılması yönünde olup, ne yazık ki bu konuda niyetler kolay kolay somutlaşmamıştır. Yargı çalışanları (Hakim, Savcı ve dengi personel) ile adliyecilerin (Yazı İşleri Müdürü, Zabıt katibi ve diğer alt kadrolardaki personel)büyük bir özveri ile çalıştıkları aşikar olup benim de temennim sayın Bakanımızın sözlerinde sarf ettiği farkındalığın somutlaşmasıdır. Somut olmasa da dilde yapılan bu temenniden dolayı Sayıl Bakanımıza saygı ve şükranlarımı sunarım. NOT: Yazı işleri müdürü, zabıt katibi ve diğer kadroların da yargı çalışanı olduğunu biliyorum, ancak içimizdeki burukluk bizlerin artık Yargı personeli değil de adliyeci olarak nitelendirmeme neden olmuştur. Hepimiz Yargı mensubu olarak görülse idik belki her şey farklı olurdu diye düşünüyorum.

  2. Ne gereği var sayın bakan bu iyileştirmeye sizin ihtiyacınız var. Bizim maaşlarımız az olsun helal olsun. Yüksekova Adliyesi

    1. Hakim ve savcılara 1155 lira zam gözünüze gelmez de gariban katibin zam iyileştirme dedikodusu gözünüze batar…Sizin adaletiniz bu kadar!!!

  3. Bizden önce 800 TL ile ev geçindiren asgari ücretli kardeşlerimin iyileştirmeye ihtiyacı var.

  4. sayın bakanım sizden adliyelerde çalışacak sözleşmeli personelin puan ataması olmadan almanız okadar iş arayan var ki hepsinden dua almanız kazandınız paradan daha hayırlı allah rızası için seseimi duyun ben yıllardır bekliyorum belkide benım gibi bekleyen cok kalbiniz temizliği yüzünüze vurmuş vicdanınızın sesini bi dileyin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *