CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Gazi İnfaz ve Koruma Memuru Yunus Kayar’ı ziyaret etti

02 Kasım 2017 Perşembe, 21:25

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İzmir’de bombalı saldırıda gazi olan infaz ve koruma memuru Yunus Kayar’ı ziyaret etti.

31/08/2017 tarihinde İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli servis aracına yapılan bombalı terör saldırısında ayağını kaybeden İnfaz ve Koruma Memuru Yunus Kayar ve ailesini Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet Öztürk, Cezaevi Savcıları Aydın Apaydın ve Güneş Okur, Yunus Kayar’ı baba evinde ziyaret etti. Ziyaret İnfaz ve Koruma Memuru Yunus Kayar’ın anne baba kardeş ve akrabalarının olduğu aile ortamında sıcak bir havada geçti.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım geçmiş olsun dileklerinde bulunarak terör saldırılarının bu büyük camiayı görevinden alıkoyamayacağını, korkutamayacağını görevimize daha sıkı sarılıp çalışmamız gerektiğini bütün teşkilatımızın memurumuzun yanında olduğunu Yunus Kayar’ın moral olarak çok iyi gördüğünü, terör saldırısından bu yana metanetli duruşunun gurur verdiğini devletine ve görevine bağlılığının takdire şayan olduğunu saygılı, vakur ve dik duruşunun teşkilatımız ve milletimiz tarafından takdirle karşılandığını söyleyerek tekrardan yapılan hain saldırıyı şiddetle kınadığını, yaralanan tüm personelimize acil şifalar dilediğini devletimizin her türlü imkanlarıyla personelinin yanında olacağını gereken her şeyin yapılacağını söyledi.

İnfaz ve Koruma Memuru Yunus Kayar ve ailesi terör saldırısından bugüne kadar olan zaman dilimine kadar kendilerinin hiçbir zaman yalnızlık hissetmediklerini gereken her şeyin bizzat Başsavcımız Mustafa Doğru, Başsavcı Vekilimiz Fatih Mehmet Öztürk, Cezaevi Savcımız Aydın Apaydın ve Kurum Müdürü tarafından yakinen takip edildiğini, yapılması gereken her şeyin en iyi şekilde yapıldığını, patlamadan bugüne daima yanlarında olduklarını hissettiklerini, Türkiye’nin dört bir köşesinden kurum personellerinin telefonla arayarak ve bizzat ziyaret ettiklerini özellikle de Sayın Bakanımızın ziyareti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın telefon ile arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmelerinden ayrıca büyük gurur duyduklarını, Devletimizin yanında olduklarını hissettiklerini, bu ilginin acılarını hafiflettiğini ve büyük memnuniyet duyduklarını belirttiler.

Genel Müdür Yıldırım, ziyaret sonunda İnfaz ve Koruma Memuru Yunus Kayar’a tekrar geçmiş olsun dileklerini belirterek, Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün selamlarını iletti. Yunus Kayar ise bu teşkilatın büyük bir teşkilat olduğunu bir kez daha anladığını ve başta Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım ve Başsavcılar olmak üzere herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr