E-Tebligat uygulaması başladı

12 Ocak 2019 Cumartesi, 17:43

PTT A.Ş. tarafından oluşturulan Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) ile birlikte E-Tebligat sistemi hizmete sunuldu.

www.etebligat.gov.tr internet sitesi üzerinden başvuruda bulunularak temin edilecek olan E-Tebligat adresi sayesinde Tebligat Kanunu’nda belirlenen tebligat çıkarmaya yetkili merciler tarafından elektronik ortamda hazırlanan tebligatlar Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) yoluyla alıcılarına iletiliyor.

E-Tebligat sistemine kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel ve özel tüm kişilerin üye olabileceği öğrenilirken, bu sistemden gelen elektronik tebligata dair bilgi vermek amacıyla alıcının cep telefonuna kısa mesaj ve e-mail ile bilgilendirme mesajı gönderildiği ifade edildi.

Elektronik Tebligat Yönetmeliği

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr