Görevde Yükselme Sınav İlanı yayımlandı

09 Ağustos 2017 Çarşamba, 13:51

Adalet Bakanlığı, Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatı Personeli Görevde Yükselme Sınav İlanı yayımlandı.

İlanda; ADLİ YARGI yazı işleri müdürlüğü için 710 kadro, ADLİ YARGI idari işler müdürlüğü için 18 kadro, İDARİ YARGI yazı işleri müdürlüğü için 40 kadroya, ZABIT KATİPLİĞİ için 818 kadroya, ŞOFÖRLÜK için 188 kadroya izin verildiği belirtildi.

Başvuruların taşra teşkilatı kadroları için ilgili adalet komisyonlarına, merkez teşkilatı ve atamaları doğrudan Bakanlıkça yapılan taşra teşkilatı kadroları için ise Eğitim Dairesi Başkanlığına bizzat veya Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla 09/08/2017 günü mesai saatinden başlamak üzere 15/08/2017 günü mesai bitimine kadar yapılacağı öğrenildi. Öte yandan görevde yükselme sınavının 07 EKİM 2017 günü saat 10:00’da ANKARA’da yapılacağı, sınavda toplam 100 soru sorulacağı, sınavın 100 tam puan üzerinden değerlendirileceği ve en az 60 puan alanların başarılı sayılacağı bildirildi. Bunun yanı sıra  yazı işleri ve idari işler müdürlüğüne başvuracak olanların en az altı yıl hizmeti bulunması gerektiği ifade edildi.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

TAŞRA TEŞKİLATI KADROLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MERKEZ TEŞKİLATI VE ATAMALARI DOĞRUDAN BAKANLIKÇA YAPILAN TAŞRA TEŞKİLATI KADROLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GÖREVİN NİTELİĞİ İLE İLGİLİ YAZILI SINAV KONULARINA İLİŞKİN LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr