Mobil Avukat Bilgi Sistemi CELSE, Dijital Dönüşüm özel ödülüne layık görüldü

21 Şubat 2019 Perşembe, 10:27

Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında hizmet sağlayıcısı International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen IDC Dijital Dönüşüm Ödülleri 2019 etkinliği İstanbul’da gerçekleştirildi.

Avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini artırmak ve yargılama işlemlerinin daha rahat takip edilebilmesini sağlamak amacıyla çağın gereklerine uygun olarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü teknik ekibi tarafından hazırlanan CELSE (Mobil Avukat Bilgi Sistemi) mobil uygulaması Dijital Dönüşüm kategorisinde özel ödüle layık görüldü. Ödül törene, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünü temsilen Dış İlişkiler Birimi Tetkik Hakimi Ömür Kadri Sarı katıldı.

CELSE uygulamasındaki ajanda ile avukatların duruşmalarını anlık, günlük veya aylık olarak takip edebilmekte olduğu ve vekil oldukları dosyaların kapak bilgilerini görüntüleyebildikleri öğrenildi. Ayrıca, CELSE’yi şu an yaklaşık 34.000 avukatın aktif kullandığı ve avukatların duruşma takiplerini cep telefonlarından yapabildikleri de ifade edildi.

ADALET.GEN.TR olarak Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünü tebrik ederiz.

Kaynak: Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr