Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi personeliyle bir araya geldi

23 Mart 2016 Çarşamba, 19:27

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi’nde görev yapan adalet personeliyle bir araya geldi.

Yargıda Zaman Yönetimi adlı sempozyum için Erzurum iline gelen Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi’nde görev yapan adalet personeliyle konferans salonunda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, Erzurum Adliyesinde görev yapan yazı işleri müdürü, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför ve diğer ünvanlarda görev yapan personelin ve yargının sorunlarına ilişkin çözüm önerileri üzerinde durularak fikir alışverişi yapıldı.

Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu yaptığı açıklamada “Biz personeli sadece etten, kemikten, kaştan ve gözden ibaret görmüyoruz. Personelimizin manevi yönünün olduğunu ve hissiyatına dokunabildiğimiz ölçüde adaletin etkinliğini arttıracağımıza inanıyoruz. Amacımız her personelimizin sabah işe gelirken heyecan duyarak koşar adımlarla gelmesini sağlamaktadır. Ne kadar teknik ve fiziki yatırım yapılırsa yapılsın personelimizi ve onun sorunlarını merkeze alabildiğimiz ölçüde yargının etkinliğini arttırabiliriz. Bu çerçevede tüm personelin ortak menfaatlerini korumak ve sorunlarına daha hızlı çözüm üretebilmek amacıyla dernek kurmanın ve dernek etrafında örgütlenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 60 bin adalet çalışanı arkadaşımızın üye olacağı bu derneğin oluşturacağı havuz, misafirhane ve sosyal tesis gibi birçok alanda yeniliklere ön ayak olacağına inanmaktayım.” dedi.

Turan Kuloğlu konuşmasının devamında “Her birimizde, biz kavramının oluşması noktasında daha fazla gayret etmeliyiz. Kurumumuza olan aidiyet duygusunun gelişmesi için yönetici pozisyonundakiler olarak bir takım çalışmalar içerisindeyiz. Adalet hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi noktasında yoğun emek harcayan değerli adalet personelinin kazanımlarının arttırılması halinde bu durumun hem personelimize pozitif yönde etki edeceği ve iş sahipleri olan avukatlar ve vatandaşlar nezdinde de olumlu bir yansımasının olacağı şüphesizdir.  Personelimizin memnuniyet ve verimliliğini arttırmak için başlattığımız Personel Yönetim Sistemi’ni en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bu sistemle açıktan yapılacak atamalarda e-devlet kapısı üzerinden kendi evinden başvuru imkanı getirilecek ve bu sayede komisyonlarımızın iş ve mesai kaybının önüne geçilecektir. Öte yandan havuz çalışması başvurusu ve atama süreci elektronik başvuru yöntemiyle yapılarak, daha önceden iki ay içinde sonuçlandırılan işlemler iki haftaya indirilecek bu sayede şeffaflık ve saydamlığın önü açılacaktır. ” dedi.

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi1

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi2

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi3

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi4

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi5

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr