Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi personeliyle bir araya geldi

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi’nde görev yapan adalet personeliyle bir araya geldi.

Yargıda Zaman Yönetimi adlı sempozyum için Erzurum iline gelen Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, Erzurum Adliyesi’nde görev yapan adalet personeliyle konferans salonunda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, Erzurum Adliyesinde görev yapan yazı işleri müdürü, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför ve diğer ünvanlarda görev yapan personelin ve yargının sorunlarına ilişkin çözüm önerileri üzerinde durularak fikir alışverişi yapıldı.

Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu yaptığı açıklamada “Biz personeli sadece etten, kemikten, kaştan ve gözden ibaret görmüyoruz. Personelimizin manevi yönünün olduğunu ve hissiyatına dokunabildiğimiz ölçüde adaletin etkinliğini arttıracağımıza inanıyoruz. Amacımız her personelimizin sabah işe gelirken heyecan duyarak koşar adımlarla gelmesini sağlamaktadır. Ne kadar teknik ve fiziki yatırım yapılırsa yapılsın personelimizi ve onun sorunlarını merkeze alabildiğimiz ölçüde yargının etkinliğini arttırabiliriz. Bu çerçevede tüm personelin ortak menfaatlerini korumak ve sorunlarına daha hızlı çözüm üretebilmek amacıyla dernek kurmanın ve dernek etrafında örgütlenmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Yaklaşık 60 bin adalet çalışanı arkadaşımızın üye olacağı bu derneğin oluşturacağı havuz, misafirhane ve sosyal tesis gibi birçok alanda yeniliklere ön ayak olacağına inanmaktayım.” dedi.

Turan Kuloğlu konuşmasının devamında “Her birimizde, biz kavramının oluşması noktasında daha fazla gayret etmeliyiz. Kurumumuza olan aidiyet duygusunun gelişmesi için yönetici pozisyonundakiler olarak bir takım çalışmalar içerisindeyiz. Adalet hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi noktasında yoğun emek harcayan değerli adalet personelinin kazanımlarının arttırılması halinde bu durumun hem personelimize pozitif yönde etki edeceği ve iş sahipleri olan avukatlar ve vatandaşlar nezdinde de olumlu bir yansımasının olacağı şüphesizdir.  Personelimizin memnuniyet ve verimliliğini arttırmak için başlattığımız Personel Yönetim Sistemi’ni en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bu sistemle açıktan yapılacak atamalarda e-devlet kapısı üzerinden kendi evinden başvuru imkanı getirilecek ve bu sayede komisyonlarımızın iş ve mesai kaybının önüne geçilecektir. Öte yandan havuz çalışması başvurusu ve atama süreci elektronik başvuru yöntemiyle yapılarak, daha önceden iki ay içinde sonuçlandırılan işlemler iki haftaya indirilecek bu sayede şeffaflık ve saydamlığın önü açılacaktır. ” dedi.

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi1

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi2

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi3

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi4

personel-genel-mudur-yardimcisi-turan-kuloglu-erzurum-adliyesi-personeliyle-bir-araya-geldi5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *