UYAP ile PTT arasında, tebligatlara hız kazandıracak entegrasyon

12 Kasım 2017 Pazar, 00:16

UYAP’ın, PTT ile entegrasyonunun gerçekleştirilmesiyle tebligatlar kısa sürede taraflara tebliğ edilecek.

Milliyet.com.tr’de yer alan habere göre, Adalet Bakanlığınca kullanılan Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nin (UYAP), PTT ile entegrasyon çalışmalarına başlandığı ve entegrasyon sonucunda adalet teşkilatında en önemli bileşenlerden olan tebligatların taraflara hızlı bir şekilde ulaştırılacağı öğrenildi.

Savcılıklar, mahkemeler, icra daireleri ve diğer yargı birimlerince yapılan tebligatların, UYAP üzerinden PTT’ye gönderileceği ve PTT’nin de bölge müdürlüklerine elektronik ortamdan ulaştıracağı tebligatları matbaalarında basarak tebligat üzerinde belirtilen adreslere sevk edeceği öğrenildi.  Bu şekilde tebligatların ulaşım sürelerinin kısalacağı ve yargı çalışmalarında hız sağlanacağını ifade edildi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/tebligat-ulasimina-hiz-geliyor-gundem-2553216

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr