Adalet Bakanlığı, 2018 yılını ‘eğitim yılı’ ilan etti

05 Şubat 2018 Pazartesi, 10:12

Adalet Bakanlığı, 2018 yılında 17.000’i aşkın adalet personeline eğitim verileceğine ilişkin yıllık eğitim planını yayımladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün başkanlığında toplanan Eğitim Kurulunca, 2017 yılında Eğitim Dairesi Başkanlığınca adalet personeline yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile 2018 yılında gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerine ilişkin eğitim planları onaylandı.

2018’DE 17 BİN PERSONELE EĞİTİM VERİLECEK
Eğitim planına göre; Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan adalet personelinin mesleğin gerektirdiği bilimsel, teknik bilgi ve becerileri, meslek etiğini ve iş disiplinini kazanmaları, kişisel ve mesleki yetkinliklerini geliştirmeleri amacıyla Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca 2018 yılında gerçekleştirilecek olan eğitim faaliyetleri kapsamında 17 bin’i aşkın personele eğitim verileceği belirtildi. Bu eğitimlerin; Ankara Personel Eğitim Merkezi, Rize Personel Eğitim Merkezi, Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Antalya Eğitim ve Sosyal Tesisi ve Ankara Hâkimevi’nde verileceği ifade edildi.

2017 YILINDA 8 BİN 364 PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ
2017 yılında, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 8 bin 364 adalet personeline eğitim verildiği ifade edildi. Bu eğitimlerin bir kısmının Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Antalya Eğitim ve Sosyal Tesisi’nde verildiği, bir kısmının ise Ankara Hâkimevi başta olmak üzere çeşitli birimlerde verildiği belirtildi.

EĞİTİCİ HAVUZU OLUŞTURULDU
Daha nitelikli eğitim verilebilmesi ve eğitici insan kaynağının arttırabilmesi amacıyla Bakanlık personeli arasından hâkim, savcı, yazı işleri müdürü ve zabıt kâtiplerinden oluşan personele eğitici eğitimi verilerek eğitici havuzu oluşturuldu. Eğiticilerin kullanımına sunulmak üzere eğitim modülleri ve programlar geliştirebilmesi için çalıştaylar düzenlendi.

ANKARA PERSONEL EĞİTİM MERKEZİ HİZMETE AÇILIYOR
Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’na bağlı Rize Personel Eğitim Merkezi 2017 yılında faaliyete girmiş ve 2017 yılı içerisindeki eğitimlerin bir kısmı burada verilmişti. 2018 yılı Eğitim Planı’na göre bir kısım eğitimlerin Ankara Personel Eğitim Merkezi’nde verileceği ve Ankara Personel Eğitim Merkezi’nin 2018 yılı içerisinde hizmete açılacağı ifade edildi.

F KLAVYE EĞİTİMLERİ BAŞLAYACAK
Kamu kurum ve kuruluşlarının F klavyeye geçişi konusundaki Başbakanlık Genelgesi gereğince, F klavyenin adalet teşkilatında kullanılması amacıyla yapılması planlanan uygulama eğitimlerinde görevlendirilmek üzere 7 adalet personeline eğitici eğitimi verildi. 2018 yılı içinde adalet personelinin klavye kullanma becerilerini artırmak üzere F klavye eğitimlerinin de başlayacağı öğrenildi.

UYAP’A DOĞRU VERİ GİRİŞİ, EN DİKKAT ÇEKEN EĞİTİM KONUSU OLDU
Eğitim konuları arasında en dikkat çekeni “UYAP’a Doğru Veri Girişinin Önemi” konulu eğitimler oldu. Adalet teşkilatınca kullanılmakta olan UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi) ‘ın kullanımına yönelik olarak farkındalık yaratmak amacıyla adliye personeline yönelik verilen eğitimlerde sisteme doğru veri girişinin önemi ile adli istatistikler hakkında aktarımlarda bulunuldu. Bu eğitimler sayesinde, UYAP’a doğru verişi girişi yapacak olan personelin girecek olduğu veriler sayesinde suç ve suçlulukla daha iyi mücadele edilebileceği, suç yerlerinin tespiti ile bu alanlarda uygulanacak adalet, emniyet, eğitim ve sosyal politikaların geliştirilerek daha nitelikli bir adalet hizmeti sağlanacağı konusunda farkındalık yaratıldı.

ÖZEL HABER // ADALET.GEN.TR

*Bu haber kaynak gösterilmeden yayımlanamaz.

Yorum

  1. Veznedar

    5 Şubat 2018 at 22:38

    Adalet Bakanlığı Adliye çalışanlarının her çalışanına eğitim verdi. Şöför’ünden Yazı İşleri Müdürüne kadar. Nedense Vezne çalışanları bu eğitimlerden ayrı tutuldu. Adalet Bakanlığında 27. yılım hiç eğitim katılmadım.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr