Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi hizmete açıldı

27 Mart 2017 Pazartesi, 22:01

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Rize’de Personel Eğitim Merkezi açıldı. Eğitim merkezinde Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan 60 bin kişiye eğitim verilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özden, Alipaşa Mahallesi’ndeki eğitim merkezini basına tanıttılar. Adalet Bakanlığı çalışanlarına hizmet içi ve hizmet öncesi eğitim verilecek olan merkezde, yargı hizmetinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunumu ile vatandaşın adalete olan güven duygusunu en üst seviyelere çıkarma noktasında Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının belirlediği eğitim politikalarıyla kamu hizmetlerinin geliştirilmesi ve insan kaynağının daha etkin kullanılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi Başkanı Necati Kurçenli, Türkiye’de bu merkezin ilk ve tek olduğunu belirterek, yılda 5 bin dolayında personele eğitim verileceğini açıkladı. Kurçenli, “Bu doğrultuda Türkiye genelinde 592 Adliye ve 139 Ağır Ceza Merkezi’nde çalışmakta olan yaklaşık 5 bin mübaşir, yaklaşık 5 bin İcra Müdürlüğü personeli, 5 bin Yazı İşleri Müdürü ve yaklaşık 35 bin civarında adliyelerde çalışan Zabıt Katibi olmak üzere yaklaşık 60 bin yardımcı yargı personeline hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim verilmesi planlanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Rize Personel Eğitim Merkezi’nde toplam 244 kişi kapasiteli konferans salonu, 200 kişilik yemekhane, 4 adet 32 kişilik, 5 adet 15 kişilik derslik, 3 adet uygulama sınıfı, 2 adet bilgisayar sınıfı, fitness salonu ve oyunları, konsol oyunları, kafeterya ile çocuk oyun alanları ve dinlenme alanlarının bulunduğu öğrenildi.

Telefon: 0464 224 00 11

Konum:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr