Bilirkişilik Daire Başkanlığınca, bilirkişi başvurularına ilişkin bir duyuru yayımlandı

19 Aralık 2017 Salı, 20:59

Bilirkişilik Daire Başkanlığınca, bilirkişi başvurularına ilişkin bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda; bilirkişilik başvurularının alındığı ancak yaşanan yoğunluk sebebiyle başvuruları kabul edilenlerin ilan tarihi ile yemin tarihlerinin ve bilirkişi listelerinin ilanının tarihlerinin değiştiği belirtilerek güncellenen başvuru takvimi hakkında bilgilere yer verildi.

Yayımlanan duyurunun tam metni şu şekilde:

Bilirkişilik bölge kurulları tarafından Bakanlığımızın 29.11.2017 tarihli Bilirkişiliğe Kabule ve Bilirkişilik Başvuru Usul ve Esaslarına İlişkin Duyurusu ile belirlenen takvime göre bilirkişilik başvuruları alınmış olup başvuruların bölge kurullarınca değerlendirilmesi süreci devam etmektedir.

Bilirkişilik başvurularında yaşanan yoğunluk göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda daha önce ilan edilen başvuruların değerlendirilmesi ve yemin tarihlerine ilişkin takvim gözden geçirilerek aşağıdaki şekilde güncellenmiştir:

BAŞVURU TAKVİMİ

Başvuruların değerlendirilmesi: 12 – 25 Aralık 2017

Başvuruları kabul edilenlerin ilanı: 26 Aralık 2017

Yemin tarihleri: 27 – 28 Aralık 2017

Listelerin ilanı: 29 Aralık 2017

Bilirkişilik Yönetmeliğinin 39 uncu maddesi uyarınca ilan olunur.

Kaynak: http://bilirkisilik.adalet.gov.tr/sayfalar/bilirkisilikbasvurularinailiskinduyuru.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr