Bilirkişilik reformu tanıtım filmi yayımlandı

12 Ocak 2018 Cuma, 20:06

Bilirkişilik reformu tanıtım filmi yayımlandı.

İşte o tanıtım filmi:

2 Yorum

 1. ORHAN YÜKSEL

  12 Ocak 2018 at 21:33

  6754 SAYILI KANUNLA BİRLİKTE, BAŞLANMIŞ VE YÜRÜTÜLMEKTE OLAN ÇALIŞMALARI OLUMLU, ÜMİTVAR VE YARARLI BULUYORUM.
  BEKLENİLEN FAYDAYA ULAŞILMASININ TEMEL KOŞUŞU TARAFLAR ARASINDA GÖREV, HAK VE MENFAAT DENGELERİNİN DE KURULUP KORUNMASINA BAĞLIDIR.
  SADECE YARGI/İDARİ TARAFTA İYİLEŞTİRMELER, DENETLEMELER, SİCİLLEMELER, KURALLAMALAR KENDİ BAŞINA YETERLİ OLMAYACAKTIR.

  İDARE NİN KARŞISINDA BİLİRKİŞİLİK KURUMUNUN DA TERCİHEN ” BİLİRKİŞİLER DERNEKLERİ VE ÜST YAPILANMALARI EN KISA ZAMANDA, İLLER VE BÖLGELER BAZINDA OLUŞTURULMALIDIR. BU SAYEDE BİLİRKİŞİLİK ÖRGÜTLÜ HALE GELMELİ. SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE YILLARIN PRATİĞİNDEN GELEN TECRÜBELER, BİLİRKİŞİ DERNEKLERİ VE ÜST KURULUŞLARI TARAFINDAN SİSTEME TAŞINMALIDIR.

  BU TÜR ÖRGÜTLENMELERLE BİİLİRKİŞİLERİN MESLEKİ ALANLARDA, BİLİRKİŞİLİK UYGULAMALARI ALANLARINDA SÜREKLİ EĞİTİMLERİ SAĞLANABİLECEK, UYGULAMA BİRLİĞİ GELİŞTİRİLECEKTİR.

  BAZI İLLERDE BİLİRKİŞİLER DERNEKLERİ KURULMUŞTUR ANCAK PASİF KONUMDADIR. BİZLER ANTALYA BİLİRKİŞİLER DERNEĞİ BÜNYESİNDE SİSTEME ÇOK YÖNLÜ KATKI SAĞLAYACAK KONULARIN ÖN ÇALIŞMALARI AŞAMASINDAYIZ.

  DEĞERLİ HAKİM VE SAVCILARIMIZIN GÖRÜŞLERİNDEN DE YARARLANARAK HAZIRLAYACAĞIMIZ YAPICI RAPORLARI İDARİ KANADA SUNMAYI PLANLIYORUZ.

  OLUMLU TÜM GİRİŞİMLERİ DESTEKLİYOR, KOLAYLIK VE BAŞARIAR DİLİYORUM.

 2. yavuz

  13 Ocak 2018 at 23:31

  Bi de şu mübasirlerin sorununu çözseler iyi olacak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *

Copyright 2018 - adalet.gen.tr’nin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, fotoğraf, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları adalet.gen.tr’ye aittir. adalet.gen.tr sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, fotoğraflar, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 sayılı yasa ile korunmaktadır. Bunlar adalet.gen.tr’nin yazılı izni olmaksızın herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayımlanamaz, izinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İnternet sitemizdeki bazı haberler, fotoğraflar vb. diğer materyaller hak sahiplerinin hukuki menfaatlerine zarar vermeyecek bir şekilde kaynağından alınmak suretiyle kaynağının belirtilmesine özellikle özen gösterilerek yayımlanmaktadır. Zaman zaman açık internet kaynaklarından alınan haber ve fotoğrafların alındıkları kaynağında hak sahibi belirtilmediğinden bu konuda internet sitemiz sorumlu değildir ancak telif haklarına her daim saygılıdır. Telif haklarına aykırılık durumu söz konusu olduğunda hak sahiplerinin e-posta ile başvuruda bulunmasının akabinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır. İnternet sitemiz kişilik haklarına, düzeltme ve cevap hakkına saygı duyar, mahkeme kararlarını da en kısa sürede uygular.
Copyright © 2018 Adalet.gen.tr - İmtiyaz Sahibi: Okan YILMAZ - www.okanyilmaz.com.tr